VIII Rajd „Żeglarskie Spotkania”

VIII Rajd „Żeglarskie Spotkania”
Siemiany 10-13 czerwiec 2010

 

73135_1288695298W dniach 10 – 13 czerwca 2010 roku, miłośnicy żagli po raz ósmy spotkali się na zorganizowanym przez Komisję Turystyki MRKFT i DK „Kolejarz” w Warszawie, rajdzie „Żeglarskie Spotkania”. Jednocześnie było to już nasze trzecie spotkanie w Siemianach, pięknej wiosce żeglarskiej położonej nad brzegiem Jezioraka.

Komandorem rajdu był Jacek Dylewski, wicekomandorem Marian Angerman. Organizację rajdu wspierało także Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz”.

Jak co roku nie brakowało wielu atrakcji. Dobra pogoda umożliwiła bardzo miłe spędzenie czasu w czasie pływania na jachtach. Słońce i lekki wiatr pozwalały na maksymalne czerpanie przyjemności jakie dajekontakt z wodą i żaglami. Cieszyliśmy się także z możliwości poznawania Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego.

spartakiada sportowa. Wianki z roku na rok są coraz piękniejsze a spartakiada, z konkurencjami nie koniecznie typowo sportowymi, dała nie tylko możliwości ruchu na świeżym powietrzu, ale dostarczyła także wiele uśmiechu. Na koniec rajdu wyłoniono najlepszego żeglarza i żeglarkę rajdu, którzy musieli poddać się tradycyjnej ceremonii pasowania na żeglarza.

Na koniec mojej krótkiej relacji z rajdu pragnę serdecznie podziękować wszystkim jego uczestnikom. To Wasza postawa rodzi ten wspaniały niepowtarzalny klimat tej imprezy.
Dziękuję także sternikom za ich profesjonalizm i dbałość o bezpieczeństwo uczestników rajdu w czasie zajęć na wodzie.

Z żeglarskim pozdrowieniem komandor rajdu
Jacek Dylewski

[flickr_set id=”72157673442811755″]

Nie możesz skopiować.