Badminton – Wielka Brytania 2011

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W ZAWODACH USIC W BADMINTONIE

WIELKA BRYTANIA 2011

Bydgoski Dworzec Główny w dniu 12 maja 2011 roku został wybrany na spotkanie kojarzy badmintonistów odlatujących na Mistrzostwa USIC do Nottingham w Wielkiej Brytanii. Wylot z Lotniska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszcz nastąpił z blisko godzinnym opóźnieniem. Przelot na trasie Bydgoszcz – Birmingham odbył się liniami Ryanair. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na lotnisku w Birmingham oczekiwał zamówiony i opłacony bus. Przejazd blisko 100 km drogi do hotelu w Nottingham trwał nieco ponad 1 godzinę.

Po krótkim odpoczynku organizatorzy zaprosili na spotkanie organizacyjne z kierownictwem ekip, na który dokonano losowania gier. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci ekip małego USIC, tj. Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Wielka Brytania i Polska. Na spotkaniu rozlosowano kolejność spotkań.

Organizatorzy zapewnili zawodników zakwaterowanie w pokojach o dobrym standardzie (pokoje dwuosobowe z łazienkami).

Hala sportowa była przystosowana do rozgrywania zawodów w badmintonie. Mieliśmy do dyspozycji osiem kortów. Przy tak dobrym zapleczy zaskakujące są problemy, jakie mieli organizatorzy w sprawnym przeprowadzenie turnieju.

Organizatorzy zaproponowali rozpoczęcie gier o godz. 16.00 meczem Belgia-Polska. Jednak z powodu złej organizacji, turniej rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem, co spowodowało presję czasową na organizatorach i uczestnikach turnieju. Nie zważając na trudności, nasza drużyna pokonała Belgów 6:5. Kolejne spotkanie to pojedynek z reprezentacją Szwajcarii, wygrany zdecydowanie przez Polskę z wynikiem 8:3. Ten wynik napawał dużym optymizmem przed spotkaniem z Niemcami. Po zaciętym pojedynku wygraliśmy z rezultatem 6:5. W tym momencie turnieju Polska i Wielka Brytania to niepokonane zespoły i mecz między tymi zespołami decydował o zwycięstwie w całym turnieju. Pojedynek ten rozpoczął się bardzo optymistycznie, jednak ostatecznie zwyciężyli Anglii, a reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w zawodach. Szczegółowe wyniki znajdują się w załączeniu.

Sportowy poziom turnieju był bardzo wysoki. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: Mateusz Mikołajczak i Lech Dryżałowski, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, zarówno w grach pojedynczych, jak i podwójnych. Nieco słabiej spisały się nasze panie, jednak ich gra w dalszym ciągu pozwala na to, by znalazło się dla nich miejsce w reprezentacji. Skład polskiej drużyny nie był składem optymalnym ze względu na to, że Michał Walentek nie mógł wziąć udziału w turnieju z powodu zdawania egzaminu dojrzałości.

W dniu wyjazdu byliśmy zobowiązani do opuszczenia hotelu o godz. 10.00. Ponieważ samolot odlotny odlatywał o godz. 21.20, czas jaki mieliśmy do dyspozycji przeznaczyliśmy na zwiedzanie Nottingham. Transport z Nottingham na lotnisko w Sheffield został opłacony z funduszy Stowarzyszenia.

Należy wspomnieć, że w pamiątkowe gadżety dla naszych rywali wyposażyły nas zakłady: PKP Cargo S.A. – Dział Marketingu oraz Energetyka PKP S.A. – Dział Marketingu.

Do pobrania:
Wyniki Badminton Wlk Brytania 2011

Nie możesz skopiować.