35 Rajd do Kobylnicy 2012

SPRAWOZDANIE OPISOWE

XXXV Ogólnopolski Rajd Zimowy Kolejarzy „Kobylnica 2012”
Turystyka piesza, nizinna, kolarska, autokarowa w dniach 10 – 11.03.2012 r.

Ziemia Wielkopolska zakończenie w Kobylnicy koło Poznania.
Organizator MR SKSTiK „Kolejarz” w Poznaniu oraz PTTK Odział Pracowników Kolejowych w Poznaniu, Urząd Miasta Poznania, Federacja ZZPr . PKP Warszawa, Zarząd Główny ZZK ZO RP w Poznaniu, ZG PTTK Warszawa, OZ ZZK przy PLK w Poznaniu, OZ ZZK przy EZ w Poznaniu.

Planowana ilość uczestników 350 wykonanie 380.
Rajd miał za zadanie przybliżyć wszystkim uczestnikom osiągnięcia Wielkopolski oraz zapoznać ich z historią, a także zabytkami tego regionu. Cel ten został spełniony, ponieważ każdy z uczestników w ramach tras coś ciekawego zobaczył.

Zwiedzano:

· Muzeum i zamek w Międzyrzeczu
· Kościół i klasztor w Gościkowie – Paradyżu
· Międzyrzecki Rejon Umocniony
· Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie
· Muzeum Ochrony Środowiska w Poznaniu
· Termy Maltańskie.

Trasy piesze przebiegały przez tereny Puszczy Zielonki – zwiedzano Skansen Pszczelarski w Swarzędzu, Muzeum łowiectwa w Zarzewie. Rajd umożliwił uczestnikom pierwszy marsz, a także uczestnictwo w konkursach sprawnościowych na mecie rajdu. Rajd podniósł poziom wiadomości o Wielkopolsce poprzez uczestnictwo wszystkich drużyn w quizie turystycznym. Impreza była wizytowana przez kolegę Marka Siwka z Katowic i Lucynę Hoinską z Ostrowa Wlkp. – członków Komisji Turystyki SKSTiK „Kolejarz” w Warszawie.

Uwagi i Wnioski
Rajd odbył się w planowanym terminie. W rajdzie po raz pierwszy udział wzięła kilkudziesięcioosobowa grupa rowerzystów. Impreza była dofinansowana przez SKSTiK „Kolejarz”, Urząd Miasta Poznania, Federacja ZZPr . PKP Warszawa, Zarząd Główny ZZK ZO RP w Poznaniu. Jak zwykle Rajd był imprezą niezwykle udaną, dopisała zarówno frekwencja jak i pogoda. Rajd będzie kontynuowany w kolejnych latach.

W konkursie wiedzy turystycznej zwyciężyła drużyna z Piły przed Poznaniem i Dopiewem.

Na mecie rajdu zameldowało się wielu gości reprezentujących różne spółki PKP, członkowie SKSTiK „Kolejarz”, prezesi wielu oddziałów PTTK, członkowie naczelnych władz Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK. Rajd także był wizytowany przez inspektora Urzędu Miasta Poznania, panią Dorotę Franczak.

Komandor imprezy:
MR SKSTiK „Kolejarz” w Poznaniu Andrzej Kudlaszyk Przewodniczący Komisji Turystyki

Nie możesz skopiować.