Sprawozdanie z Rajdu Marcowe Koty 2019

  • Dwór Ziemiański w Dąbrowie
  • Muzeum Techniki Wojskowej Bieklany
  • Przy ognisku
  • Ratusz Muzeum Regionalne w Siedlcach
  • zamek w Liwie

Na Jubileuszowy XXV Rajd Turystów Kolejarzy „Marcowe Koty” im. Józefa Saara odbywający się w dniach 22 – 24 marca 2019 r. turyści – kolejarze przybyli do  Siedlec.

W tym roku rajd odbywał się na terenach Wschodniego Mazowsza i Podlasia. Po zakwaterowaniu w hotelu „Panorama” w Siedlcach, wszyscy uczestnicy udali się na zwiedzanie miasta. Program zawierał m.in.:  wizytę w Muzeum Diecezjalnym z jedynym w Polsce obrazem malarza El Greco, (jednym z 6 najcenniejszych obrazów  w polskich zbiorach), Muzeum Regionalne, a także siedlecka Katedra, kościół św. Stanisława i inne zabytki na terenie miasta. Wieczorem uczestnicy spotkali się na biesiadzie integracyjnej.

Kolejnego dnia, autokarem uczestnicy wybrali się do Dąbrowy, gdzie zwiedzili Muzeum Ziemiaństwa, następnie Pałac w Korczewie i Zamek w Liwie. Potem udano się do miejscowości Bielany Wąsy, gdzie atrakcją było Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej. Po zajmującej opowieści o historii eksponatów, wojskowości   przedstawionej przez właściciela muzeum, Pana Mariusza Murawskiego, rajdowicze zakończyli dzień przy  ognisku z kiełbaskami. 

W ostatnim dniu rajdu, uczestnicy ruszyli na trasę pieszą  nad Zalew Siedlecki, zażywając uroków wiosny – tak zaczęliśmy tegoroczny sezon turystyczny. 

Następnie zadowoleni i uśmiechnięci rozjechali się do domów.

Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” w Warszawie.

Całość przygotował Krzysztof Pasek przy współpracy:                                     

Sylwii Stolarczyk i Dariusza Świercza.

Do zobaczenia na trasach oraz za rok na kolejnym Rajdzie „Marcowe Koty”.

Nie możesz skopiować.