Sprawozdanie MPK w Półmaratonie 3/2019

S P R A W O Z D A N I E

 

       z  III Otwartych Mistrzostw Polski Kolejarzy Kobiet i Mężczyzn w Półmaratonie rozegranych na trasie Świdnik – Lublin w dniu 01.06.2019 r. w ramach 7 PKO Półmaratonu Solidarności.

 

       W dniu 01.06.2019 r. z 40-to tysięcznego miasta, które otrzymało prawa miejskie w 1954 roku , leżącego na terenie nizinnym i podmokłym w tzw. Niecce Świdnickiej , szczycącego się wytwarzaniem śmigłowców , czego dowodem jest usytuowany na głównym rondzie stojący śmigłowiec typu SM1, wyruszył do oddalonego o 10 km Lublina – 7 PKO Półmaraton Solidarności.  W jego ramach  rozegrane zostały III Otwarte Mistrzostwa Polski Kolejarzy w Półmaratonie kobiet i mężczyzn .  Na starcie przy Bramie Głównej WSK PZL w Świdniku stanęło 718 uczestników z całej Polski i Wschodniej Europy oraz krajów afrykańskich , w tym 54 osobowa grupa kolejarzy z 10 kobietami z 22 Zakładów Pracy PKP w tym 6-ciu CARGO S.A..

Trasa półmaratonu przebiegała po pofałdowanej , trudnej technicznie trasie , w upalnym słońcu , z metą na zadaszonej Hali Międzynarodowych Targów w Lublinie .

Trudy biegu dały znać już od 2 km . Z trasy musiała zejść Emilia Dobruchowska z IZ Bydgoszcz . W szpitalu stwierdzono u niej podwójne pęknięcie między palcami w śródstopiu. Założono opaskę gipsową. 

Zbigniew Ambroziak z PNI Warszawa biegł na rekord życiowy w półmaratonie . Nie chciał tracić cennych sekund na punktach odżywczych. Na 20 km zaczął biec wężykiem. Odcięło mu prąd .  Omdlały padł na ok. kilometr przed metą . Pierwsza pomoc była udziałem kolegów z PLK-i oraz nadbiegającej żony Sylwii.

Cichym bohaterem okazał się Dariusz Podrażka z CRI Warszawa, który nie dość , że udzielił pierwszej pomocy koledze – do czasu przybycia karetki pogotowia , to jeszcze pociągnął za rękę Panią Sylwię , która chciała być przy mężu i zmobilizował ją na ten ostatni kilometr do walki i tym samym ukończyła bieg tuż przed nim ,  na 4 pozycji wśród kolejarek . Pana Zbigniewa zabrano karetką do szpitala. Nie pozwolono mu go opuścić , dopóki nie przeszedł wszystkich badań.  Najważniejsze, że z sercem i układem krążenia było wszystko, w jak najlepszym porządku – stwierdzono odwodnienie organizmu . Kroplówka i podawane napoje postawiły go na nogi .  Po szpitalu przepraszał małżonkę , twierdząc , że może właśnie przez niego, straciła pozycję medalową.  Jest to nauczka dla niego i innych , że w trakcie biegu , w takim upale , należy pamiętać o uzupełnianiu płynów .

Medale wśród kobiet zdobyły:

  1. Sylwia Kolecka – zam. Zbąszynek – kier.pociągu z KW Poznań – medal złoty i 1 miejsce w kat. k/40 ;
  2. Halina Dubiela – zam.Tczew-emeryt.dyż.ruchu z IZ Gdynia – medal srebrny i 2 miejsce w kat. k/50 ;
  3. Emilia Wolińska- zam. Wolin – żona Andrzeja nast. z IZ Szczecin – medal brązowy i 5 m.w kat.k/40 ;

Medale wśród mężczyzn zdobyli :

  1. Sebastian Chmielarz – zam. Toruń – nast. z IZ Bydgoszcz – medal zloty i 5 miejsce w kat. M/30 ;
  2. Dariusz Starzyński – zam. Klimontów – dyspozytor z NC Kraków – medal srebrny i 2 m.w kat.M/40;
  3. Krzysztof Chmielarz – zam.Kruszwica – nast. z IZ Bydgoszcz – medal brązowy i 8 m. w kat. M/20 .

W punktacji drużynowej Zakładów Pracy – puchary zdobyli /punkty z zajętych miejsc /:

  1. IZ Bydgoszcz         –  59 pkt.
  2. KW Poznań            –  38 pkt.
  3. IZ Skarżysko-Kam. – 36 pkt.
  4. CT Gdynia              – 31 pkt.
  5. PR Bydgoszcz         – 25 pkt.
  6. NC Kraków             – 22 pkt.

Nagrody dla 6 najlepszych kobiet i mężczyzn ufundowała PKP CARGO S.A. w ramach MPK w Półmaratonie.

Dodatkowo 2 nagrody dla najlepszej kolejarki i kolejarza ufundował Związek Zawodowy NSZZ Solidarność . Najlepszy maszynista na mecie to Łukasz Supernak z CT Katowice, który zajął 6 miejsce wśród kolejarzy .

Medale i 6 pucharów oraz 2 nagrody dla najstarszej kolejarki i kolejarza ufundowało Stowarzyszenie Kolejarz a przypadły one emerytom – Halinie Dubiela z IZ Gdynia oraz Andrzejowi Kamińskiemu z PR Olsztyn .

Ponadto 2 miejsce wśród uczestników 7 PKO Półmaratonu Solidarności jako członek NSZZ Solidarność zajął Dariusz Starzyński z NC Kraków otrzymując dodatkowo specjalną nagrodę.

Nagrody, medale i puchary w ramach III Otwartych Mistrzostw Polski Kolejarzy Kobiet i Mężczyzn w Półmaratonie wręczali :

Roman Drążkowski – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w PKP CARGO S.A.

Mirosław Oleszczuk – Przewodniczący Związku Zawodowego NSZZ Solidarność Wschodni Zakład Spółki.

Ryszard Masłowski – Prezes Stowarzyszenia Sportu, Turystyki i Kultury ,, Kolejarz ,, w Warszawie .

Wyniki III Otwartych Mistrzostw Polski Kolejarzy w Półmaratonie w ramach 7 PKO Półmaratonu Solidarności na trasie Świdnik – Lublin w dniu 01.06.2019 r.

KOBIETY

———-

  1. Kolecka Sylwia                 –      KW Poznań            –        1:32:44  –      25 pkt.
  2. Dubiela Halina                  –      IZ Gdynia              –        1:46:55  –      22 pkt.
  3. Wolińska Emilia                –      IZ Szczecin            –        1:47:34  –      19 pkt.
  4. Ambroziak Sylwia             –      PNI Warszawa        –        1:49:29  –      17 pkt.
  5. Rdzanek-Rychlicka Aldona –      IZ Skarżysko Kam. –        2:00:22  –      16 pkt.
  6. Chmielarz Justyna             –      IZ Bydgoszcz         –        2:04:06  –      15 pkt.
  7. Rotmańska Iwona             –      IZ Białystok           –        2:10:14  –      14 pkt.
  8. Petrykowska Elżbieta         –      PR Olsztyn            –        2:10:50  –      13 pkt.
  9. Giś Anna                          –      KW Poznań            –        2:22:24  –      12 pkt.
  10. Dobruchowska Emilia       –      IZ Bydgoszcz         –        nie ukończyła – 0 pkt.

 

MĘŻCZYŹNI

————-

  1. Chmielarz Sebastian          –      IZ Bydgoszcz          –       1:20:23 –       25 pkt.
  2. Starzyński Dariusz             –      NC Kraków             –       1:22:45 –       22 pkt.
  3. Chmielarz Krzysztof           –      IZ Bydgoszcz          –       1:23:54 –       19 pkt.
  4. Lenc Sebastian                  –      PR Bydgoszcz         –       1:24:07 –        17 pkt.
  5. Hartuna Zenon                  –      CT Gdynia              –       1:24:17 –        16 pkt.
  6. Supernak Łukasz               –      CT Katowice           –       1:24:39 –        15 pkt.
  7. Małek Mariusz                   –      SKM Warszawa       –       1:29:47 –        14 pkt.
  8. Brzózka Sławomir              –     IZ Skarżysko Kam.  –       1:30:52 –        13 pkt.
  9. Russ Roman                      –     IC Gdynia               –       1:31:24 –        12 pkt.

10.Kuropatwa Łukasz              –     PR Gdynia              –       1:32:12 –        11 pkt.

11.Maczyński Grzegorz            –     CT Gdynia              –       1:32:47 –        10 pkt.

12.Sawczuk Piotr                    –     CT Warszawa          –       1:33:39 –         9 pkt.

13.Banaszek Marcin                –     PR Bydgoszcz          –       1:36:15 –         8 pkt.

14.Malicki Bogusław                –     IZ Skarżysko-Kam.  –       1:36:28 –         7 pkt.

15.Walków Jarosław                –     IZ Zielona Góra       –       1:36:39 –         6 pkt.

16.Kuczkowski Ryszard            –    CT Gdynia               –       1:37:48 –         5 pkt.

17.Cwynar Krzysztof                –    CT Katowice            –       1:38:10 –         4 pkt.

18.Siwiak Bartłomiej                –    Centrala CARGO W-Wa-   1:43:29 –         3 pkt.

19.Kujawski Edward                 –    PR Olsztyn               –     1:43:39 –         2 pkt.

20.Szott Adrian                        –    KW Poznań             –      1:46:26 –         1 pkt.

21.Rychlicki Waldemar             –    IZ Skarżysko-Kam.   –     1:47:17 –         0 pkt.

22.Pawłowski Andrzej               –   CT Warszawa            –     1:47:37 –         0 pkt.

23.Woliński Andrzej                  –   IZ Szczecin               –    1:49:04 –         0 pkt.

24.Lewandowski Marek             –   KW Poznań               –    1:49:06 –         0 pkt.

25.Sałdan Krzysztof                  –   CT Katowice             –     1:49:26 –        0 pkt.

26.Podrażka Dariusz                 –   CRI Warszawa          –     1:49:31 –        0 pkt.

27.Kamiński Andrzej                 –   PR Olsztyn                –    1:52:39 –        0 pkt.

28.Szatkowski Piotr                  –   UTK Warszawa          –    1:53:28 –        0 pkt.

29. Cechowski Przemysław         –  Centrala CARGO W-wa –   1:54:07 –        0 pkt.

30.Kiciński Roman                    –  IZ Zielona Góra           –   1:54:21 –        0 pkt.

31.Petrykowski Tomasz             –  PR Olsztyn                  –   1:55:57 –        0 pkt.

32.Pieczyński Robert                 –  CT Poznań                  –    1:56:05 –       0 pkt.

33.Woźniak Marek                     – KW Poznań                 –    1:56:31 –       0 pkt.

34.Stawski Bartłomiej                – CT Lublin                    –    1:57:29 –       0 pkt.

35.Pietrzyński Krzysztof             – KW Poznań                 –    1:57:33 –       0 pkt.

36.Kopeć Artur                          – CT Katowice               –    1:58:24 –       0 pkt.

37.Piekut Łukasz                       – PR Gdynia                  –    1:59:20 –       0 pkt.

38.Ćwikła Józef                         – CT Katowice               –    1:59:27 –       0 pkt.

39.Nowak Andrzej                     – IC Gdynia                  –     1:59:30 –      0 pkt.

40.Nowakowski Marek               – PR Olsztyn                 –     2:02:26 –      0 pkt.

41.Szabłowski Przemysław         – Centrala CARGO W-wa –   2:10:51 –      0 pkt.

42.Klasa Grzegorz                     – PR Gdynia                  –    2:19:03 –      0 pkt.

43.Ambroziak Zbigniew             – PNI Warszawa          – nie ukończył –    0 pkt.

44.Ratajczak Janusz                 – IZ Zielona Góra          – nie ukończył –    0 pkt.

45.Czerwiński Wojciech            – Centrala CARGO W-wa – nie ukończył –   0 pkt.

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA ZAKŁADÓW PRACY

——————————————————DO  KLASYF. M.P.K.          DO KLASYF. SEKTORÓW

  1. IZ Bydgoszcz            –   59 pkt.                         35 pkt.                     
  2. KW Poznań               –   38 pkt.                         32 pkt.                            PLK              – 186 pkt.
  3. IZ Skarżysko-Kam.   –   36 pkt.                         29 pkt.                            CARGO         –   98 pkt.
  4. CT Gdynia                –   31 pkt.                         27 pkt.                            PR                –   62 pkt.
  5. PR Bydgoszcz           –   25 pkt.                         26 pkt.                            KW               –   32 pkt.
  6. NC Kraków               –   22 pkt.                         25 pkt.                            ENERGETYKA –  25 pkt.
  7. IZ Gdynia                 –  22 pkt.                         24 pkt.                            SKM              –  19 pkt.
  8. CT Katowice             –   19 pkt.                         23 pkt.                            IC                 –  17 pkt.
  9. IZ Szczecin              –   19 pkt.                         22 pkt.

10.PNI Warszawa         –   17 pkt.                         21 pkt.

11.PR Olsztyn              –   15 pkt.                         20 pkt.

12.SKM Warszawa       –    14 pkt.                        19 pkt.

13.IZ Białystok            –   14 pkt.                         18 pkt.

14.IC Gdynia               –   12 pkt.                         17 pkt.

15.PR Gdynia              –   11 pkt.                         16 pkt.

16.CT Warszawa         –     9 pkt.                         15 pkt.

17.IZ Zielona Góra     –      6 pkt.                         14 pkt.

18.Centrala Cargo W-wa-   3 pkt.                         13 pkt.

19.CRI Warszawa         –    0 pkt.                         12 pkt.

20.UTK Warszawa        –    0 pkt.                         11 pkt.

21.CT Lublin                –    0 pkt.                         10 pkt.

22.CT Poznań              –    0 pkt.                         10 pkt.

 

SPORZĄDZIŁ WSPÓŁORGANIZATOR:

PIOTR  GRENZ