Najnowsze wykłady o historii kolei

Za nami trzeci z wykładów o historii kolei. W nawiązaniu do daty 1 listopada Marek Moczulski opowiadał o Starych Kolejowych Powązkach, ich historii, restauracji i pomnikach kolejarzy. Szczególnie tych związanych z Warszawsko-Wiedeńską Koleją Żelazną, architektami budynku przy Jaracza 2, dworców kolejowych, pierwszych maszynistach. Tradycyjnie rozlosowane zostały książki; ufundowane przez Marka Moczulskiego oraz Stację Muzeum.
Dostępne były także wydawnictwa IC, Urzędu Marszałka Mazowieckiego i „Przekaźnik”, które zamieszczają bieżące informacje o naszej działalności.
W najnowszym numerze „Przekaźnika” możemy przeczytać o wykładzie dr Adama Wielądka pt. „Historia informatyki kolejowej”, który był na drugim spotkaniu.
Zapraszam na kolejne IV spotkanie w dniu 23 listopada br. godz. 16:00. Tematem będzie „Historia parowozowni Odolany”. Prowadzi Jacek Rutkowski.

2 listopada (sobota) 2019 r. o godz. 10:00 (brama św. Honoraty) Maria Balicka oraz Marek Moczulski wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei i Fundacją Grupy PKP zapraszają na spacer alejkami Starych Powązek pt. „Z Moniuszką w tle”.

  Plakat_wykłady_11